SlovenskýEnglish
Zmenšiť textZväčšiť text

Cintorínske poplatky

Túto krásnu akciu pre nás pripravila fotografka Katka Hudačinová. Deti sa vrámci workshopu naučili ako vznikla fotografia, vyrobili si vlastný fotoaparát a vlastnú fotku. Karavánom sa presúvali cez dedinu a videli postup a návod ako si pripraviť fotografiu aj sami doma. Ďakujeme Katka :-)))

Oslavu 95. výročia založenia DHZ v našej obci a 10. výročia Memoriálu Ing. Imricha Tomka sme začali sprievodom od sochy sv. Floriána pred obecným úradom ku kostole, kde sa konala o 10:00 hod. slávnostná svätá omša. Počas omše bola vysvätená hasičská zástava, ktorú venoval hasičom Obecný úrad. Chcem touto cestou poďakovať pani Helene Tomkovej za jej ochotu vyšiť niečo také krásne.

Zahájenie sa konalo po sv.omši na futbalovom ihrisku. Boli spomínané a ocenené mnohé osobnosti z dediny, vďaka ktorým DHZ pretrvalo a je aj naďalej činné. Po zahájení sa konala hasičská súťaž mladých hasičov, ktorej sa zúčastnilo osem družstiev z okolitých dedín a partnerskej obce Sedlice. V popoludňajších hodinách sa konal futbalový zápas detí a o 16:30 začal futbalový zápas ženatí-slobodní, ktorého víťazom boli znova slobodní. :-) GRATULUJEME však obom mužstvám za krásne výkony.

Večer už ako tradične nám zahral do rytmu pán Nagy.

Chcem touto cestou poďakovať všetkým, ktorí pomáhali, či už pri zabíjačke, príprave jedál, na samotnej akcii ako aj pri príprave ihriska, altánkov, posedenia.

Ďakujem

AM

Pálenie Jánskych ohňov !!!

Keďže vatru sme nepálili a bol akurát čas okolo Jána, rozhodli sme sa pre pálenie Jánskych ohňov, a to priamo na veľkom futbalovom ihrisku. Ohne sa pálili na štyri svetové strany za prítomnosti folklórnej skupiny Orešnica zo Slanca. Dievčatá nám pripomenuli dávne zvyky a neskôr bola aj opekačka :-)

Deň Detí sme začali niečo po pol druhej zahájením pred obecným úradom, kde už bol prichystatný skákací hrad, cukrová vata a popcorn. Začiatok patril výučbe latinsko-amerického tanca "čača" a spoločenského tanca "valc". Koordinátorkou bola perfektná tanečníčka Števka Puzderová. Pokračovali sme tvorivými dielňami, pre malých maľovanie na sklo, skleničky, kreslenie a pre starších zabezpečili experti z Abova výrobu košíkov a Renátka Gabčová pomáhala všetkým vyrobiť krásne šperky - náušnice, náramky, retiazky. 

Po tvorivých dielňach nasledovali športové disciplíny, starší na detskom ihrisku a maličký pred úradom. Chcem poďakovať aj rodičom, že zapojením do disciplín spravili krásnu atmosféru.

Ďakujeme všetkým :-)))

90-tka pani Alžbeta Presuľová

Krásneho jubilea 90-tich narodenín sa dožila 6.apríla v obci Nový Salaš pani Alžbeta Presuľová. Jej receptom pre dlhovekosť je poďakovať za každé začaté ráno Pánu Bohu. Pani Presuľová mala bezstarostné detstvo, aj keď nie vždy bohaté a žičlivé, ale predsa krásne. To vystriedalo detstvo jej detí. Celý  život odovzdávala svojim deťom to najlepšie zo seba. Prišiel aj čas rozlúčky s jej manželom a žiaľ aj s jej deťmi. Pre ňu ako matku to snáď bolo najbolestivejšie. Smútok však vystriedala znova denná rutina a láska jej ďalších detí, vnúčat a teraz aj krásnych pravnúčat.

Človek už vo veku svojich 90-narodenín žne plody svojho života a práce, ohýba sa pod ťarchou rokov ako stromy pod ťarchov plodov, v tvári sa mu zračí pestrosť prežitého. Má v sebe múdrosť a zrelosť skúseností.

Divadelný Ďurkov

17.3.2016

Po prvý krát sme sa zúčastnili súťaže detských a mládežníckych divadelných kolektívov v obci Ďurkov, ktorá sa konala už 16-krát.

Prekvapili nás veľmi pekné výkony všetkých účinkujúcich, aj skutočnosť že sme získali krásne 3.- miesto :-) Rovnakú radosť sme mali aj z nečakaného ocenenia Ley Kallaiovej za najlepší herecký výkon. Zúčastneným deťom touto cestou chcem veľmi pekne poďakovať a gratulujem k peknému umiestneniu.

POZVÁNKA

Aj touto cestou si Vás dovoľujeme pozvať na hasičskú súťaž "Memoriál Ing. Imricha Tomka",

ktorá sa uskutoční

dňa 17.8.2013

na futbalovom ihrisku v Novom Salaši v dopoludňajších hodinách.

Poobede, už ako je zvykom, bude prebiehať futbalový zápas ženatí  -  slobodní, počas ktorého sa

občanom bude podávať guľáš a malé občerstvenie. Od 19:00 hodiny Vám atmosféru bude

spríjemňovať hudobné duo GM-BIRDS.

TEŠÍME SA NA KRÁSNE ZÁŽITKY  :-)