Kalendár zvozu odpadu

Natur-Pack

natur-pack

„Pýtajme si slovenské“

 30.03.2014

16. október 2014

Národný deň  podpory ekonomiky Slovenska

„Pýtajme si slovenské“

Dňa 16. októbra 2014 sa pri príležitosti Svetového dňa potravín uskutoční a zároveň zakladá tradícia celonárodnej aktivity zameraná na podporu kúpy domácich výrobkov pod názvom „Pýtajme si slovenské“.

V tento deň si občania budú aktívne objednávať slovenské nápoje a jedlá pripravené zo slovenských surovín  v reštauráciách, bistrách, baroch... Budú viac ako inokedy nakupovať v obchodoch slovenské výrobky a takýmto uvedomelým spotrebiteľským prístupom podporia našich poľnohospodárov a výrobcov, zamestnanosť a celú ekonomiku Slovenska. Cieľom prvého ročníka je presvedčiť nás všetkých o  dôležitosti aktívneho prístupu k spotrebe slovenských výrobkov a produktov  a  využívaní tých služieb, ktoré ponúkajú domácu produkciu.

V presvedčení, že sa občania Slovenska zapoja do tejto aktivity, nás podporuje prieskum GfK, v ktorom sa až 79% z opýtaných  pozitívne vyjadrilo na  otázku, či by sa aktívne zapojili do Národného dňa na podporu ekonomiky Slovenska.

 Prevádzky zapojené do tejto aktivity pre lepšiu orientáciu spotrebiteľov budú označené nálepkou „U nás ponúkame slovenské“.

Štartovací ročník podporili svojim partnerstvom mnohé obce a mestá Slovenska, ktoré oboznamujú svojich občanov o tomto dni, ako aj školáci, ktorí sa môžu zapojiť do súťaže  „Pýtajme si slovenské“. Stačí ak nahrajú vo svojej triede krátke kreatívne video a  zavesia ho na www.pytajmesislovenske.sk.

Snažením Občianskeho združenia Kvalita z našich regiónov je nachádzať stále viac nadšených ľudí a organizácií, ktorí pochopia, že len vzájomnou spoluprácou a aktívnym prístupom dospejeme k zlepšeniu stavu spoločnosti a kvality nášho života v nej.

www.kvalitaznasichregionov.sk

Úradné hodiny

Pondelok: 08:30 - 15:30
Utorok: 08:00 - 15:30
Streda: 08:00 - 16:00
Štvrtok: nestránkový deň
Piatok: 08:00 - 13:00

Fotogaléria

Kalendár