Kalendár zvozu odpadu

Stretnutie so seniormi

 30.03.2012

Dňa 15.12.2012 o 13:00 hod sa Obecné zastupiteľstvo v Novom Salaši stretlo na spoločnom predvianočnom posedení so seniormi našej maličkej dedinky. Pozvaných bolo 36 dôchodcov. Naše pozvanie prijal aj duchovný otec Jozef Gamrát.

Po úvodnom privítaní seniorov patril úvod Vianočnému rozprávaniu pani Pavlíkovej v kruhu naších detí. 

Nasledoval príhovor starostky obce, ktorý bol ukončený prezentáciou desiatich najstarších seniorov dedinky Nový Salaš. Najstarším obyvateľom našej obce je pán Ján Novák, narodený v roku 1925. Nasleduje pani Alžbeta Presuľová, pán Andrej Ivaňák, pani Anna Ivaňáková, pani Paulína Tomková, pani Mária Kacinová, pani Regína Kopčová, pán Ján Jacko, pani Eva Vavreková a pani Jolana Kallaiová.

Prezentácia sa seniorom podľa reakcií veľmi páčila a boli prekvapení aj aktuálnymi fotkami ich domov. Nasledovala minútka ticha za seniorov, ktorí nás opustili v poslednom čase, v posledných rokoch.

Pod záštitou pani Takáčovej nacvičili naše deti krásne pásmo básni, piesní a tančekov, ktoré predviedli s veľkou láskou a odhodlaním.

Po vynikajúcom obede, ktorý pripravil pán kuchár s Jankou Viglaskou, nasledovalo delenie darčekov, ktoré si vychutnávali hlavne deti. Tieto ich rozdávali s veľkým úúúúúúúúsmevom ......  aj napriek tomu, že patrili seniorom.

Nasledovala spoločná pieseň "Tichá noc", rozdanie Vianočných pozdravov, ktoré robili deti pre seniorov a Vianočné prezentácie, ktoré pripravila Jarka Herteľová. :)

Touto cestou si dovolím poďakovať všetkým, ktorí prispeli ku tejto krásnej akcii, či už pomocnou rukou, vystúpením alebo len úsmevom. Poďakovanie patrí aj Irenke Urbanovej za vynikajúci koláčik .... po ktorom sa len tak zaprášilo !

Úradné hodiny

Pondelok: 08:30 - 15:30
Utorok: 08:00 - 15:30
Streda: 08:00 - 16:00
Štvrtok: nestránkový deň
Piatok: 08:00 - 13:00

Fotogaléria

Kalendár